Mutfak Tadilatı Ne Kadar Maliyetli?

Mutfak tadilatı, birçok kişi için zorunluluk haline gelmiştir. Mutfağın boyutu ve bütçenize göre değişen mutfak tadilatı için uzman bir firma ile çalışmak çok önemlidir. İyi planlanmış bir proje ile sizlere hizmet veren dekorasyonuzmani.com mutfağınızda tadilat kararı aldığınızda eskiyen mutfak dolaplarınızı ve eski sistem duvarları seramik kaplama olan mutfağınızı seramikleri iptal edip saten sıvası boyayarak yeni nesil modern mutfaklara eş değer şekle getirerek uzun yıllar size hizmet etmesini ve çok şık bir mutfağa sahip olmanıza olanak sağlamaktadır.

Mutfak Tadilatı Ne Kadar Maliyetli?
Mutfak Tadilatı Ne Kadar Maliyetli?

Mutfak Tadilatı Ne Kadar Maliyetli?

Komple mutfak tadilatı , maliyetli olduğu kadar akılcı çözümler ve planlama gerektirir. Bunun için kendi kendinize tasarım yapmak ya da dekorasyon fikirleri pek yeterli değildir. Profesyonellerin desteğiyle mutfak alanlarını akılcı biçimde organize etmek mümkündür. Bunun için iç mimarlık ofisleri ile çalışabilirsiniz. Yemek alanı ile mutfak tezgâhı ilişkisine birçok alanda muntazam planlama ve ince işçilik gerektirir. Eğer mutfağınızı yenilemek istiyor ve ne kadara mal olacağını merak ediyorsanız, 2022 yılı güncel fiyatlandırmalar hakkında araştırmalar yapabilir ya da iç mimarlık ofislerinden fiyat bilgisi isteyebilirsiniz. Firmamız dekorasyonuzmanı.com sizlere yardımcı olmak için yanınızdadır.

Öncelikle mutfak yenilerken nelere dikkat edeceğinizi gözden geçirmeli ve belirlemelisiniz. Mutfak tezgâhı ile mutfak dolapları, uygulanacak stil ve tarza göre renk ya da doku kararları alındıktan sonra seçilmelidir. Mutfağınızda kullandığınız perde unsurundan halı modeline uygulanacak stil ve tarza göre renk uyumu ve ahenk tercih edebilir ya da kontrast renklerin göze hitap eden uyumunu ön plana çıkarabilir, tezat renklerle daha dinamik bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Mutfak tadilatı belirgin bir sürece yayılır ve mutfakta yapılacak değişikliklerden alana kadar birçok etken süreci belirler. Bu yüzden ilk başta iyi bir plan yapmak çok önemlidir.

Mutfağınızı Güzelleştirin

Mutfağınız artık eskimiş ya da modası geçmiş olabilir. Bunun için tadilat yapmak isteyebilirsiniz. Günümüzde mutfak tadilatı sıklıkla yapılan yenileme çalışmalarının başında geliyor. Metrekare bakımında mutfağa ayrılan alanı en verimli şekilde kullanmanızı sağlayacak bir plana ihtiyaç duyabilirsiniz. Özellikle şehir yaşamını tercih edenler için apartmanlar küçük daireler sunuyor ve küçük mutfakları dizayn etmek akılcı çözümler gerektiriyor. Alan konusu bunun için en önemli konulardır. Alan tasarrufu sağlamanızı kolaylaştıracak bir mutfak planı, doğru ve ölçülü kararlar ile daha işlevsel ve aranılan niteliklere uygun stil ya da tarzlarda yenileniyor. Bunun için çok iyi bir araştırma yapmalısınız.

Öncelikle mutfak yenileme mi yoksa ufak çaplı bir tadilat mı yaptırmak istiyorsunuz bunu belirleyin. Mutfak yenilerken, komple mutfak tadilatı yaptırmak isteyebilir, stil ya da tarz uyumunda bir bütün sağlayarak işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Özellikle çok eskiyen ve artık bakıma ihtiyaç duyulan mutfaklar için komple mutfak tadilatı tavsiye edilir. Bunun yanı sıra günümüz trendlerini takip ederek, daha modern ya da minimalist yaklaşımla mutfağınıza ferahlık ve sadelik katmak isteyebilirsiniz. Son dönemlerde minimalist ve sade mutfaklar çok popülerdir. Özellikle küçük mutfaklarda bu tarz oldukça fazla rağbet görmektedir. Eski mutfak dolaplarının değişimi, mutfak tezgâhı için malzemelerin seçim kararlarının alınması, duvar fayansları, döşeme zemini kaplaması, ışıklandırma unsurları ve hatta tavan dekorlarını içeren bir sürece girmeye hazır olun. Bir mutfağın ambiyansını değiştiren ışıklandırma unsurları doğru ve ölçülü dizayn edilmelidir.

Mutfağınızı Modern Hale Getirin

Mutfağınızda uygulanacak stil ve tarz, malzeme kalitesi, kaplanacak alan, dayanıklılık ve kullanışlılık gibi esaslar bütçeyi doğrudan etkiler. Bunun için belli bir bütçe ayırmalısınız. Bütçe her şeyi kolaylaştıran bir etmendir. Duvar fayansları maliyeti, metrekare üzerinden yaklaşık olarak 12 TL ile 89 TL arasında değişmektedir. Eğer seramikle kaplamak istiyorsanız, metrekare üzerinden 30TL ile 90 TL arasında değişen fiyatlandırmalara tabi tutulabilir. En çok tercih edilen doğal taş kaplama malzemesi için, metrekare bazında yaklaşık olarak 40TL ile 160TL arasında değişen fiyatlandırmalar mevcuttur. Bu iş için ayrıca fayansçı ücreti mevcuttur. Fayansçı için ayrılan bütçe ise yaklaşık olarak 30TL ile 50TL arasında değişebilir ve bu ücretlendirme de metrekare üzerinden alınmaktadır. Bunlar sadece malzemelerin metre kare fiyatlarıdır. Burada işçilik için ayrılan ücretler şehir ya da semtlere göre değişiklik gösterebilir. Ekstra malzemeler için de ayrı bir bütçe gerekecektir ve hesaba dahil edilir. Tutkal, derz vs. gibi ara elemanlar için ayrılan bütçe ise 7 TL ile 19 TL arasında değişen bütçelerle temin edilebilmektedir. Son dönemlerde yapılan zamlar her şeyi etkilemektedir. Bu şekilde göz önünde bulundurursanız malzemelerin fiyatları günlük bile değişmektedir. Güncel fiyatları her geçen gün takip etmelisiniz.

Mutfaktaki diğer önemli şey ise tezgahtır. Taş mutfak tezgâhı yaptırmak istiyorsanız, mermer, granit, kuvartz gibi çeşitleri mevcuttur. 100x60x2 cm. ebatlandırma için mermer tezgâh kullanımında 270 TL ile 300 TL arasında fiyatlar oynarken, granit tezgâh için 300 TL ile 800 TL arasında fiyatlandırmalar yapılmaktadır. Kuvarts tezgâh için, 400 TL ile 900 TL arasında fiyatlar değişmektedir. Tezgâh fiyatları da her yıl değişmektedir. Ağaç mutfak tezgâhları için kayın, meşe, ceviz, iroko ve venge gibi alternatifler mevcuttur. Metrekare üzerinden yaklaşık olarak 750 TL’den başlayan ağaç mutfak tezgâhı ücretleri 1800 TL’ye uzanan fiyatlarla geniş bir yelpazede dağılmaktadır. Dolayısıyla güncel fiyatlandırmalar için firmalardan güncel teklif alarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun için mimarlık ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamız dekorasyonuzmanı.com sizlere en güncel fiyatları tasarımları sunmaktadır. Bizleri arayarak ya da iletişime geçerek en güncel fiyatlara ulaşabilirsiniz.

    Leave Your Comment Here