Anahtar Teslim Tadilat Nedir?

Anahtar teslim; bir konutun tüm işlemlerinin eksiksiz olarak tamamlanması ve bu şekilde alıcıya teslim edilmesidir. Projeyi hayata geçiren yüklenici firmanın konutun tüm masraflarını karşılayarak, tamamlanmış konutu teslim etmesidir.Anahtar teslim tadilat evler teslim edilmeden önce birçok aşamadan geçerek planlanır.2022 yılı anahtar teslim tadilat evlerin fiyatları yıl bazında düzenlenir ve bu fiyatlar her yıl değişmektedir. Birçok faktörü içinde barındıran anahtar teslim tadilat evler için dekorasyonuzmani.com her zaman yanınızdadır.

Anahtar Teslim Tadilat Nedir?

İnsanların hayat kalitesi ve yaşam standardı, tercih ettiği mekânlar ile birlikte kendini göstermektedir. Bu yüzden insanlar belli bir süre sonra ev tadilatları ya da ev yenileme gibi konuları gündemlerine getirirler. Eğer gösterişli aynı zamanda kullanışlı bir mekân beklentisi içerisinde iseniz buradaki yaşam mekânlarının gözden geçirilmesi gerçekten çok önemli olacaktır. Evinizi baştan sona yeniden yaratmak için hazır bekleyen uzmanların, gerçekten buradaki yaratım çalışmaları çok önemlidir. Bu konuda birçok firma sizlere yardımcı olmak için vardır.

Tasarım ve beceri konusundaki kabiliyet ile birlikte anahtar teslim ev tadilatı konusunda kullanılan nitelikli malzemeler çok büyük önem taşımaktadır. Bunun için dekorasyonuzmani.com en doğru tercihleri sizler için düşünecektir. Hem doğru tercihler hem de doğru planlama ile birlikte, burada kusursuz sayılacak bir çalışmanın sonuçlarını görmek mümkün olmaktadır. Yapacağınız başarılı çalışma ile birlikte görüntü olarak elbette ki iyi bir sonuç ortaya koymanız mümkün olacaktır. Bununla beraber evinizin manevi olduğu kadar maddi değerini de en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Anahtar Teslim Nedir?

İş yeri veya konut satın alırken ya da kiralarken yapı ile ilgili tüm işlemlerin tamamlanarak yapının eksiksiz bir şekilde alıcıya teslim edilmesine anahtar teslim denir. Anahtar teslimin birçok avantajı vardır. Alıcılar, tüm işlemlerin yapılmasını ve ek masraf yapmamayı tercih ediyorsa bu yöntemi kullanır. Sözleşme şartlarında özel durumlar belirtilmediği sürece anahtar teslim projeden ev satın almış bir kişi, konutu kullanılabilir şekilde teslim alacaktır.Bu konuda tercih edilen şey de topraktan ya da maketten konut alımında kullanılır.Yüklenici firma tarafından anahtar teslim inşaat projesi başlatıldıktan sonra beklenen ödemeleri karşılayabilen her alıcı bu yöntemden yararlanabilir.

Son dönemlerde anahtar teslim projeler oldukça popülerdir. Avantajı olmasıyla da ilk akla gelen yöntemlerden biridir.  Satın alan kişi için öne çıkan avantaj, inşa edilen konutun ya da iş yerinin altyapı ve resmi giderleriyle ilgili hiçbir işlem yapılmasına gerek kalmamasıdır. Bu yöntem içinde yapılması gereken bazı şeyler vardır.  Anahtar teslim konutlar ve iş yerleri için anahtar teslim götürü bedel sözleşmesi hazırlanır ve taraflarca imzalanır.Bu sözleşme, yüklenici firmaya ait sorumlulukları kanıtlar niteliktedir. Anlaşmazlıklar yaşanması durumunda sözleşme içeriği gereğince işlem yapılır.Bu yüzden bu sözleşmeyi iyi okuyup anlamanız sizin ve yapı için oldukça önemlidir.

Tasarım Planlaması ve Anahtar Teslim Ev tadilatı Aşamaları

Anahtar teslim yapılar için belli başlı yapılacak adımlar mevcuttur.Bu adımlar sayesinde sorunsuz bir şekilde teslimat yapılır.Uzman firmalar ile çalışmak bu aşamaların dikkatlice yapılması için oldukça önemlidir.

Tasarım Planlaması

Tadilat ve dekorasyon konusunda tasarım planlaması çok önemlidir. Uzmanların yapmış olduğu planlama müşteriler ile paylaşılır.Bu konuda müşterinin istekleri de göz önünde bulundurulur.Evin ölçüsü ve durumu bilindiği için, planlamanın düzenli bir şekilde resimleri ortaya çıkarılır.Bazen böyle durumlarda iki ya da üç boyutlu taslak çalışmaları da yapılmaktadır. Müşterilerle paylaşılan bu resimler, evin tahmin edilen halini göstermektedir. Kusursuz ve doğru planlama ile birlikte çalışan uzmanların tamamı işine bağlıdır ve sonuçlar gerçekten müşteriler için memnuniyet verici olarak kendini göstermektedir. Tasarım planlama bir proje için en önemli aşamadır. Bu aşama istediğiniz yapının nasıl olacağı hakkında en detaylı bilgileri içermektedir.

Anahtar Teslim Ev Tadilatı Aşamaları

  • Keşif randevusu alındıktan sonra, yerinde müşteri ile birlikte, müşterinin istekleri not alınır. Müşterinin ne istediğini bilmesi bu aşama için çok önemlidir. Bu isteklerin teknik olarak uygulanabilirliği değerlendirilir.Sunum için müşteriye randevu verilir.Tasarım ve projelendirme yapılır, İşçilik ve malzeme fiyat teklifi hazırlanır. 
     
  • Ofiste sunum yapılarak yapılacak uygulama ve teklif anlatılır.Müşterinin kabul etmesi durumunda sözleme yapılır ve iş başlama tarihi belirlenir. 
  • Gerekli koruma önlemleri alınarak iş başlanır. Öncelikle kullanılmayacak malzemeler sökülür, gerekli ise seramikler kırılır, su ve tesisat hatları hazırlanır Su ve elektrik tesisatı yenilenir.Sıva ve şap işleri yapılır.Seramik işçilikleri tamamlanır.Kartonpiyer, alçıpan, alçı sıva, saten alçı ve boya işleri sırası ile yapılır.Mutfak ve banyo dolabı montajı, duş teknesi ve duş kabin montajı, vitrefiye ve armatür montajları yapılır.Kapı ve parke montajları yapılır, Temizlik yapılarak iş teslim edilir. 

Anahtar Teslim Tadilat Fiyatları Nelerdir?

Anahtar teslim tadilat fiyatları bölge ve içerik bakımından değişkenlik göstermektedir. Burada 2021- 2022 yılında fiyata etki eden bütün faktörler kişilerin tercihlerine göre şekillenir. Bu yüzden anahtar teslim tadilat fiyatları da müşterinin isteklerine göre değişmektedir. Anahtar teslim tadilatlar oldukça kapsamlı olduklarından fiyatları da buna göre değişmektedir. Tadilat içerisinde bir evin veya işyerin hangi kısımları yenilenecek, komple tadilat olacak mı gibi soruların cevabının netleşmesi gerekmektedir.Özellikle anahtar teslim tadilat projelerinde alan büyüklüğü, evin veya işyerin iç dekorasyonu, alanın kullanım amacı önemlidir.Ev, işyeri ya da genel olarak yaşam alanlarının çoğunda yapılacak yenilik çalışmaları elbette belirli bir bütçe gerektirmektedir.Tadilat işlerini her zaman profesyonel bir ekibe yaptırmak hem zamandan hem de parasal yönden tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Firmamız dekorasyonuzmani.com bu konuda deneyim ve tecrübesi ile her zaman fark yaratmıştır. Sizlerde hayalinizdeki evi yaptırmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Anahtar Teslim Tadilat Fiyatlarında Etkileyici Faktörler Nelerdir?

1. Yapılacak Tadilatın İçeriği

Anahtar teslim tadilat fiyatları, projenin genelinde kullanılan malzeme ve işçiliğe göre değişmektedir.ilk etapta evin veya işyerin genelinde bir keşif yapılması şarttır. Bu keşif sırasında işyerin veya evin kullanılır vaziyette olup olmadığına bakılır.Akabinde tadilat için proje kısmına geçilir.Bu konuda müşteri ile iletişim çok önemlidir.Müşterinin istekleri doğrultusunda bazı planlamalar yapılır.Bunlardan bazıları,Asma tavan kullanılacak mı, duvarda kullanılan boya ya da duvar kağıdının türü ne olacak, deseni ve rengi ne olacak şeklinde sorular belirlenir.Anahtar teslim tadilatlarda alanın dizaynı ve tesisat işlemlerinin tamamı fiyata dahil işlemlerdir.İşyeri veya daire baştan aşağıya yenilenir ve sahibine bu şekilde sıfırlanmış gibi teslim edilir.

2. Alan Mekrekaresi

Anahtar teslim tadilat projelerinde fiyatta belirleyici diğer konu evin metrekaresidir. Apartman dairesi, müstakil ev, villa ve triplex evlerin tadilatlarında fiyatı bu alanların metrekaresi belirler. Bu konuda bir apartman dairesi ile bahçeli bir villanın anahtar teslim tadilat fiyatı ciddi farklılık gösterecektir.Diğer yandan eğer küçük bir alandan bahsediyorsak burada da dikkat edilecek şey küçük alanların nasıl kullanışı hale geleceğidir.Bu alanlarda tadilata ihtiyaç duyulmasının en baş sebebi kullanılan alanın yetersizliğidir. Kişiler, günün bütün negatifliğini atacak ve daha konforlu alanlara sahip olacakları alanlar için tadilata yönelirler. Bu sebeple kullanılan alanın büyüklüğü, bu alanda rahat hareket edilebilirlik oldukça önemlidir ve fiyata yansır. Bu konuda ilk aşama da müşteri ile bu konu konuşulur ve fiyatlar konusunda da anlaşmaya varılır.Anahtar teslim tadilatlarda herhangi bir sürpriz ile karşılaşılmaz.Çünkü her aşama da taslaklar ve notlar ile ilerlenmektedir.Firmamız bu konuda oldukça titiz çalışmaktadır.Eviniz için bizimle iletişime geçebilir ve detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. 

    Leave Your Comment Here