Anahtar Teslim Banyo Tadilatı

Bir yapının tüm araç, gereç ve işçiliği yüklenici firma tarafından karşılanıp, bütünüyle eksiksiz tamamlamış şekilde sahibine teslim edilmesine anahtar teslim denir. Anahtar teslim banyolar, her şeyi bitmiş banyolardır. Banyo tadilatında yapılacak birçok aşama vardır. Anahtar teslim banyolar, banyonun boyutu ve bütçenize göre değişmektedir. Aynı şekilde anahtar teslim banyo fiyatları en yıl değişmektedir. En güncel bilgi firmamız dekorasyonuzmani.com ile iletişime geçerek alabilirsiniz.

Anahtar Teslim Banyo Tadilatı

Yeni yapılan konutlarda bulunan banyolarda genellikle yenileme çalışmaları yapılmamaktadır. Fakat daha eski yapılarda tadilat gereklidir. Özellikle modern bir ev in tadilat bir ev için olmazsa olmazdır. Mimari tasarımlar daima güncel olmalıdır. O günün mimarisi ne ise, ona uygun banyo tasarımları çizilmekte ve imalatları yapılmaktadır.Bu sebeplerden dolayı günümüz mimarisi ile yeni şekillenmiş yapılarda banyo tadilatları pek söz konusu olmamaktadır.

Eski yapılarda bulunan banyolar artık tadilata girmekte ve tamamen yenilenmektedir. Eskimiş ve yıpranmış zemin ve duvar fayansları artık hijyenik ve görsel değildir.Kirlenmiş, kırılmış ve çatlamış alanlar yenilemelidir.Eski yapılarda eski tarz banyo malzemeleri kullanılmaktadır eski tarz bir küvet ya da duşa kabin buna örnektir.Tavanından su akıyor olabilir ya da banyo dolapları çok problemli olabilir. Hiçbir görselliği ve hijyeni olmayan bu tür banyolarda da tadilat çalışmaları sıklıkla yapılmaktadır. Bu tip eski banyolarda en fazla çekilen sıkıntı ise, su kaçakları veya fayansların bir hayli eski olmasıdır. Çünkü eski fayansların derzleri artık kullanılamaz haldedir ve pistir. Temizlenmesi ise artık imkansız bir hal almıştır. Böyle bir durumda profesyonel bir ekiple çalışmak oldukça avantajlıdır. Bu konuda ddekorasyonuzmani.com ile iletişime geçebilirsiniz.

Anahtar teslimi banyo tadilatı ne kadar tutar?

Anahtar teslimi banyo tadilatı yaptırmaya karar verenlerin en çok merak ettiği konu banyo maliyet fiyatıdır. Bunun için yapılacak alanın metrekaresi önemlidir.Bu metre kare bazında fiyatlar değişmektedir.Ortalama olarak baktığımızda banyo ölçüsü 3-5 m2 ise ortalama fiyat 2.000 TL ve 5.000 TL arasındadır.5-10 m2 için ortalama fiyat 5 – 10 m2 4.000 TL – 10.000 TL arasındadır.Daha Büyük alanlar için örnek olarak 10 – 15 m2    8.000 TL – 20.000 TL arasında bir fiyat biçilebilir.Fakat bu fiyatlar tam olarak belirlenemez.Tadilat için gerekli malzeme fiyatları her yıl güncellenmektedir.Banyo tadilatı için dekorasyonuzmani.com ile iletişime geçebilir ve bizden bilgi alabilirsiniz.

Anahtar teslimi banyo tadilatı kaç gün sürer?

Banyo tadilatı teslim tarihleri işçilik ile doğru orantılıdır. Tam olarak kesin tarih verilmez fakat ortalama bir rakam söylenebilir.Banyo ölçüsü (m2) ve iş planı olarak baktığımızda 3 – 5 m2 için ortalama 5 – 8 gün, 5 – 10 m2 için ortalama 7 – 10 gün, 10 – 15 m2 için ortalama 7 – 14 gün verilebilir.

Anahtar Teslim Banyo Tadilatında Yapılması Gerekenler

Anahtar teslim banyo tadilatında yapılması gereken şeyler oldukça detaylıdır. Banyo tadilatı için yapılması gerekenler belli bir plana göre ilerlemelidir.

 • Komple zemin ve duvar fayansların sökülmesi ve hafriyatlarının atılması.
 • Eski pis su ve temiz su tesisatların pvc boru ile yenilenmesi.
 • Gider süzgeçlerin yenilenmesi.
 • Varsa eski küvetin sökülmesi.
 • Elektrik tesisat borulama ve kablolarının tamamının yenilenmesi.
 • Tüm banyo duvarlarının sıvasının yapılması.
 • Zemine komple en az iki kat olmak üzere izolasyanın sürülmesi.
 • Tavan pis su gider borularının kontrol edilmesi ve varsa hasarlı yerlerinin onarılması.
 • Yeni banyo fayansları montajının yapılması ve derzlerinin verilmesi.
 • Zemin fayanslarının yapılması.
 • Yeni klozet bağlantısı ve montajının yapılması.
 • Duşa kabin montajının yapılması.
 • Yeni banyo dolabı ve lavabosunun yapılması.
 • Havlupan montajının yapılması.
 • Duş konsolu, duş bataryası, banyo dolap bataryası, klozet musluk ve çeşmelerinin takılması.
 • Tavana banyo asma tavan yapılması.
 • Tüm banyo tadilatı bittikten sonra kaba ve ince temizliklerinin yapılması.

 

Anahtar teslim banyo tadilatını kim yapar?

Banyo Tadilat işlerinizi dekorasyonuzmani.com ile sorunsuz şekilde yaptırabilirsiniz. Ekibimiz dekorasyonuzmani.com tecrübeli ekibiyle istediklerinizi planlı ve disiplinli bir şekilde yapmaktadır. Ekibimiz banyo gibi küçük mekanlar da bile detaylı uygulamaları yapmaktadır. Bu anlamda, bir banyonuz var ve yenilenmesini istiyorsanız dekorasyosuzmani.com olarak banyo tadilat ve dekorasyon ihtiyaçlarınız için sizlere bir telefon kadar yakınız.

  Leave Your Comment Here