Bir Ev Tadilatı Ortalama Ne Kadar Tutar?

Ev tadilatı, genellikle yenileme amacıyla boya badana işlemleri, ya da eskiyen tesisatların tamiratı, yıpranmış işlevini kaybetmiş kapı ve pencereler, mutfak banyo dolapları, parke zemin kaplamaları, ısı ve su yalıtımı sistemleri gibi ev ile ilgili yapılabilecek tüm işlemler aklımıza gelmektedir.Ev tadilatı için gerekli bütçe evinizin yapılacak tadilatına ve boyuta bağlı olarak değişmektedir.Bunun için dekorasyonuzmani.com ile iletişime geçebilir ve en doğru bilgiyi bizlerden edinebilirsiniz.

Bir Evin Tadilatı Ne Kadar Tutar?

Ev tadilatı her evin boyutuna göre ve yapılacak işleme göre değişmektedir.Bunun için profesyonel bir ekip ile çalışarak eviniz incelenmeli ve ardından gerekli işlemler belli bir plan doğrultusunda hayata geçirilmelidir.Özellikle eski evlerde tadilat işlemleri oldukça fazla ve maliyetli olabilir fakat bu konu profesyonel yardım ile kurtulabileceğiniz bir şeydir.Aksi halde yapılacak işçiliklerle birlikte yaptırmak istediğiniz tadilat ve yenilikler sizler için oldukça yüksek miktarlı olacaktır.Bu konuda dekorasynuzmani.com sizlere profesyonel yardım vermek için hazırdır.

Modern Ev Tadilatı ve Fiyatları

Ekonomik Ev Tadilatı ve Fiyatları

Ev tadilatında evleri üç ayrı kategoride ayırabiliriz. Bunlardan ilki maliyet açısından daha az olan ekonomik ev tadilatlarıdır. Bu tadilat kategorisinde ortalama malzemeler ile evin gerekli yerlerine işlemler yapılmaktadır.Bunlardan en önemlileri mutfak dolapları, mutfak tezgahları, elektrik su tesisatı, banyonun tadilatı, banyoya ait malzemelerin tadilatı ve yer kaplama sıralanabilir.Ortalama olarak baktığımızda böyle bir tadilatın fiyatı 60 bin ile 70 bin TL arası ürün ve malzeme seçimine göre değişmektedir.

Modern Ev Tadilatı ve Fiyatları

Modern mutfak yenilemede yine aynı işlemler yapılır ve seçilen malzemenin kalitesi ve günce oluşu fiyatı biraz daha arttırmaktadır. Mutfak tezgahı için seçilen malzeme daha farklı bir fiyattır. Aynı şekilde evdeki diğer eşyaların seçimi de buna göre yapılmaktadır. Örnek olarak gömme dolapların eklenmesi, tavan aydınlatmaları ile biraz daha maliyetlidir. Ortalama olarak baktığımızda böyle bir tadilatın fiyatı 80 bin TL ile 90 bin TL arası ürün ve malzeme seçimine göre değişmektedir.

Lüks Ev Tadilatı ve Fiyatları

Lüks ev tadilatında en son kalite ürünler seçilmektedir. Bu ürünlerin maliyeti ve işçiliği de özeldir. Bu yüzden maliyet olarak oldukça yüksek olabilir. Mutfak dolaplarında lake modeller, mutfak aydınlatmalarının spor seçilmesi, mutfak tezgahının belenco gibi seçilmesi lüks ev tadilatına girmektedir. Diğer taraftan dairenin tüm dairenin elektrik ve su tesisatının kontrol edilerek gereken yerlerin yapımı, banyonun komple yenilenmesi, duvara gömme geberit klozet takılması, duşa kabin yapılması, banyo ve koridora hol zemin seramik kaplama döşeme yapılması  da oldukça maiyetleri işlemlerdir. Lüks ev tadilatlarında müşterinin istekleri oldukça önemlidir. En son olarak da dairenin komple incelenmesi ve badanasının yapılması ile biter. Ortalama olarak baktığımızda böyle bir tadilatın fiyatı 100 bin TL ile 120 bin TL arası ürün ve malzeme seçimine göre değişmektedir.

Ev Tadilatı Fiyatları 2022 Ev tadilatında malzemelerin fiyatları her yıl artmaktadır. Bu yüzden belirtilen fiyatlar ortalama fiyatlardır. Evini tadilat yaptıracak kişilerin o yılın maliyetlerine göre bütçe ayırmaları gerekmektedir. Firmamız evdekorasyonuzmani.com sizlere ev tadilatında yardımcı olmak için buradadır. Evinizin tadilatına karar verdikten sonra bizlerle iletişime geçebilir ve hayalinizdeki ev en baştan yaptırabilirsiniz.

    Leave Your Comment Here