Komple Ev Tadilat Maliyeti Nedir?

Evler, tıpkı canlı varlıklar gibi özen ve bakım isterler.İçinde yaşadığın ev, seninle birlikte yaşlanır ve yıpranır. Eşyalar eskir, duvarlar kirlenir, tesisat sistemi hasar görür.Yemeklerini yaptığın lavabo, ilk günkü ferahlığını kaybeder. Banyon, sanki sen temizlendikçe kirlenir, eskir.Kendini en rahat ve güvende hissettiğin yatak odan, artık eski mutluluğunu kaybeder.Bütün bunları fark ettiğinde, komple ev tadilatı yaptırman gerektiğini anlarsın.Komple ev tadilatı, birçok aşamadan oluşur. Bu aşamalar planlanırken evin boyutu ve bütçeniz belirleyici olur. Uzman kadrosu ve ekibiyle dekorasyonuzmani.com sizlere komple ev tadilatı konusunda hizmet vermektedir.

Komple Ev Tadilat Maliyeti Nedir?
Komple Ev Tadilat Maliyeti Nedir?

Komple Ev Tadilat Maliyeti Nedir?

Ev tadilatı kaçınılmaz bir sondur. Özellikle de son dönemde bu istek oldukça artmıştır. Ev yenilemek ya da yaptırmak göründüğü kadar kolay bir eylem değildir. Genel olarak yenileme olarak başlayan direkt olarak tadilat olarak biter. Bunun nedeni ev tadilatını biraz matruşkaya benzetebiliriz. Konuyu boya/badana ile açarsınız, ısı yalıtımına kadar uzar gider. Bu konuda profesyonel bir yardım almak oldukça avantajlıdır. Bu konuda dekorasyonuzmani.com sizlere profesyonel yardım sağlamak için vardır.

Ev Tadilatı Aşamaları Nelerdir?

Öncelikle ev ev tadilatı nasıl yapılır, yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir soruları ile başlamak çok önemlidir. Ev tadilatında bir plan dahilinde ilerlemek oldukça önemlidir. Bu aşamalardan ilki ev tadilatına başlamadan önce evinizin ihtiyaçlarını belirlemelisiniz. Durum tespiti hem bütçenizi ayarlamanıza yardımcı olur hem de yaptırmışken hepsi tam olsun diye düşünüyorsanız, hiçbir şeyi atlamamış olursunuz. Diğer önemli bir aşama da tadilat yaptıracağınız odalardaki ufak tefek eşyaları kutulayıp kaldırabilirsiniz. Böylece oluşacak toz ve kirden etkilenmemiş olurlar. Büyük mobilyaların ise üzerini muşambayla kaplamak büyük ölçüde koruma sağlar. Tadilatlar bittikten sonra ise diğer bir aşama gelmektedir. Titizlik edip kırma delme işleri tamamen bitmeden, temizliğe girişmeyin. Bu hem yorucu hem de beyhude bir uğraş olur. Her şey bittikten sonra detaylı bir temizlik yapabilirsiniz. Diğer ve son aşama ise işçilik ile ilgilidir. Ustaların başında durup yönlendirici olmak, sonradan bir sürprizle karşılaşmanızı engeller.

Komple ev tadilatı ilk başta korkutucu gelebilir fakat eğer böyle bir isteğiniz varsa bu durumu profesyonel destek ile çözmek işleri kolaylaştırmaktadır. Yeni sezon 2022 yılı güncel tadilat ev yenileme fiyatları firmalar olarak her yıl değişmektedir. Bu konuda dekorasyonuzmani.com sizlere profesyonel yardım etmek ve tadilat konusunda bilgilendirmek için vardır. Bizlerle iletişime geçerek tadilat konusunda bilgi alabilirsiniz.

Klasik Ev Yenileme Tadilat Fiyatları Nedir?

Ev yenileme ve tadilatında birçok malzeme vardır. Bunlardan Mutfak dolabı yenileme, mutfak tezgahı yapılması, mutfağa asma tavan ve alçı sıva saten yapılması, tüm dairenin elektrik ve su tesisatının kontrol edilerek gereken yerlerin yapımı, dolap yenileme, banyonun komple yenilenmesi, duşa kabin yapılması, banyo ve koridor var ise yer kaplama, alçıpan ışık bandı yapılması led ışık bandı, yerlerin parkeleri, dairenin komple yoklama yapılarak boya yapılması gibi işlemler vardır.

 EV TADİLATI KAÇ GÜN SÜRMEKTEDİR?

Ev tadilat süresi yapılacak uygulamaların ve uygulamada kullanılacak mobilya, dolap, duşa kabin vb. malzemelerin imalat sürelerine, evin boş ya da oturulan eşyalı bir ev olmasına göre değişiklik gösterir. 3+1 ortalama büyüklükteki boş bir evin komple tadilatı 20-25 gün arası sürmektedir. İçerisinde yaşanılan eşyalı bir evin tadilat süresi de 30-35 gün arası sürebilmektedir. Bu durum evin durumuna göre bakılıp ortalama bir gün sayısı verilebilir.

Ev Tadilatında Yapılacaklar Nelerdir?

Ev tadilatında her alan kendi alanında işlemden geçer. Bunlara kısa bakarsak eğer, ilk olarak mutfak tadilatıdır. Mutfak tadilatı oldukça önemlidir. Bu alanda yemek ve beslenme ihtiyacımız karşılanmaktadır. Daire içi ıslak hacim alanlarından olan mutfakların tadilatında öncelikli olarak su ve nemin zararlı etkilerini bertaraf eden, küf, mantar vb. oluşumunu engelleyerek hijyenik gereksinimleri karşılayan su yalıtım uygulamalarından başlanmalıdır. Bu konu oldukça önemlidir. Aksi durumda ileride birçok probleme neden olacaktır. Ardından mutfak dolapları, mutfak tezgahı, iç cephe boyası, tesisat ve zemin uygulamaları ile tadilat bitirilmelidir.

Diğer bir alan ise banyolardır. Banyolar da mutfaklar gibi ıslak hacim alanlarından olduğu için öncelikle zeminde su yalıtım uygulaması yapılmalıdır. Duvar uygulamalarında yeni gelişen teknolojiler sayesinde suya dayanıklı duvar kağıdı uygulaması yapılacağı gibi, fayans uygulamaları da yapılabilir. Bu konuda dekorasyonuzmani.com ile iletişime geçebilirsiniz. Banyo dolapları, küvet, duşa kabin, lavabo ve diğer iç donatı elemanlarının kullanılabilirlik durumuna göre tekrar kullanılabilir ya da yenisi işe değiştirilir. Banyo tavanlarına yalıtımlı kaplamalar ya da suya dayanıklı özel boyalar kullanılabilir.

Tadilatlarda diğer önemli iş ise zemin tadilatıdır. Bu alanlar kirlenip ıslanabileceği için suya dayanıklı ve sert (mermer, granit vb.) zemin kaplamaları kullanılabilir. Temizlenmesi kolay kapmalar oldukça popülerdir. Yer kaplaması her oda için ayrı düşünülmelidir. Sonuçta banyolar ıslak alanlardır. Zeminin kaygan olmaması gerekmektedir. Odalar ve salonda hem şık hem de kolay temizlenebilen aynı zamanda dayanıklı olan masif parke, lamine parke vb. zemin kaplamaları kullanılabilir. Bir evde yapılacak diğer tadilat tavan uygulamalarıdır. Bunun için yapılacak şeyler alçıpan, asma tavan, barisol, kartonpiyer vb. dekorasyonu tamamlayıcı ürünler kullanılabilir. Bundan sonraki tadilat ise iç cephe boyasıdır. Duvardaki hasarlar giderildikten sonra mekana uygun bir boya ile boyanmalıdır. Ev tadilatı konusunda oldukça titiz ve planlı olmalısınız Aksi halde hem bütçe olarak hem de planlama olarak oldukça zorlanırsınız. Bu konuda firmamız dekorasyonuzmani.com sizlere en iyi hizmeti vermektedir. Bizlerle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

    Leave Your Comment Here