Banyo Tadilatı Kaça Mal Olur?

Banyo tadilatı son yıllarda oldukça popülerdir. Gerek yeni ürünlerin çıkmaı gerek ise modern banyoların göz önünde olması tadilata yöneltmiştir. Banyo tadilatı fiyatları her yıl değişmektedir. Bu durum aynı zamanda yaptıracağınız alanın boyutu ve bütçenize göre de değişmektedir. Birçok aşama yapılarak planlanan banyo tadilatı hakkında en doğru bilgi firmalardır. Firmamız dekorasyonuzmani.com sizlere en doğru bilgiyi sizlere vermek için beklemektedir.

Banyo Tadilatı Kaça Mal Olur?

Banyolar evin en önemli yerlerinden biridir. Bu yüzden yenilenmesi, dekorasyon süreci ve tadilatı da çok önemlidir. Banyo tadilatına başlamadan önce belli bir plan yapılmalıdır. Bu yüzden profesyonel bir ekip ile çalışmak doğru olacaktır. Bu konuda dekorasyonuzmani.com sizlere yardımcı olmak için vardır.

Öncelik olarak banyo tadilatlarında belirli bir bütçeye gerek vardır. Aksi halde banyonuz istediğiniz şekilde olmaz. Bu maliyetler her yıl güncellenmektedir. Bu yüzden banyo tadilatına karar verdiğiniz de yıl ki fiyatları araştırmanızı öneriyoruz. Banyo tadilatı fiyatları tesisata, banyo mobilyalarına, zemin döşemelerine, duvar kaplamalarına, duş kabini, kurulum ve işçilik gibi etkenlere bağlı olarak değişmektedir. Banyonuzu yenilemek istiyorsanız öncelikle hangi banyo malzemelerini kullanacağınıza ve banyonuzda ne tür değişiklikler yapacağınıza karar vermeniz gerekir. Daha sonrasında banyonuzun tadilata mı yoksa yenilemeye mi ihtiyacı var bunu da belirlemeniz gerekmektedir. Tüm banyoyu yenilemek ile banyonun bir kısmına tadilat yaptırmak arasında ciddi fiyat farklılıkları vardır. Banyo tadilatında yapı ve tesisat malzemesinin özelliği ile kurulum maliyeti son derece önemlidir.

BANYO YAPI VE TESİSAT MALZEMELERİNİN FİYATLARI

Banyo tesisat malzemeleri son dönemde oldukça artmıştır. Fakat yine de banyonuzun ihtiyacı doğrultusunda yaptırmanız gereken şeylerdir. Tesisat banyonuzun uzun ömürlü bir şekilde kullanılmasını sağlar. Tesisat konusunda sıkıntılı banyolar çok geçmeden problemler çıkartmaya başlayacaktır. Banyo tesisat malzemelerinin ortalama fiyatları şu şekilde sıralanabilir;

 • Banyo yenilerken alanı açmanın maliyeti yaklaşık 600 TL – 1700 TL tutmaktadır.
 • Isı sistemi ve yalıtım için 1700 TL – 4000 TL fiyat aralığı söyleyebiliriz.
 • Su sızdırmazlık yalıtımı yapılacaksa fiyatlar 1700 TL – 4100 TL aralığındadır.
 • Su tesisatının değiştirilmesi 400 TL – 2000 TL tutmaktadır.
 • Elektrik tesisatını değiştirmek 300 TL ile 2500 TL arasındadır.
 •  

Tüm bunları göze alarak bir maliyet hesabı çıkarılmalıdır. Fiyatlar sıradan banyolara, ortalama banyolara ve lüks banyolara göre değişmektedir. Bunun için bütçeniz oldukça önemlidir. Ayrıca kullanılacak malzemenin kalitesi ve dayanıklılığı da fiyatı değiştirmektedir. Tesisata dokunmadan yalnızca banyo zemininin onarılmasını ve giderlerin değiştirilmesini istiyorsanız sıradan bir banyo için banyo yenileme fiyatı 3 bin TL ile 4 bin TL; ortalama bir banyo için banyo yaptırma maliyeti 6 bin TL ile 8 bin TL; lüks bir banyo içinse 11 bin TL ile 16 bin TL arasında bir fiyat çıkmaktadır.

Tüm banyonun yenilenmesi ise ucuza banyo yenileme yapmak isteyenler için sıradan banyolarda 6 bin TL – 12 bin TL; ortalama banyolarda 14 bin TL – 20 bin TL; lüks banyolarda ise 23 bin TL – 32 bin TL tutmaktadır. Bu fiyatlar göz önünde bulundurularak ortalama bir banyo maliyeti hesaplayabilirsiniz. Fakat bu fiyatlar net olarak yazılmamıştır. Firmamız dekorasyonuzmani.com u arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Banyo Kurulum Maliyeti 2022

Kurulum maliyeti hesaplanırken banyonun ne şekilde yapılacağına bakılır. Kalıcı banyolar, kısmi banyo yapımı ya da alan büyültmede maliyet değişmektedir. Öncelikle kalıcı ve kısmı banyo kurulumunu inceleyebiliriz.

Kalıcı banyolar: Kiracı değil de ev sahiplerinin tercih ettiği bu banyolarda tüm ayrıntılar oldukça önemlidir. Bu nedenle işçilik ön planda tutulur.

Kısmi banyo kurulumu: Kısmi banyolarda banyonun bir kısmına tadilat yapılır. Ömrünü tamamlayan, işlevini yitiren ya da gözü rahatsız eden parçaları kullanışlı ve güzel bir görünüme kavuşturmak için yenileme yapılmalıdır. Ucuza banyo yenilemek isteyenler ya da banyosunun belli kısımları için tadilat yaptırmak isteyenler kısmi banyo kurulumunu tercih edebilirler.

Banyo Tadilatı Kaç Gün Sürer?

Banyo tadilat birçok şekilde yapılabilir. Bu sizin tamamen istediğinize bağlı olarak değişiklik gösterir. Banyo tadilat süresi en erken 7 gün içerisinde bitmektedir. En geç ise 15 gün içerisinde sona erer. Bu gün sayısı banyonuzun ebatı ve yapılacak işlemler ile daha kısa ya da daha uzun olabilir. Bu banyonuzun yenileme aşamalarına göre değişir. Eğer döşemelerinizde yenileme istiyorsanız montajlarda işe dâhil olacağı için bu süre biraz daha uzamaktadır. Bu yüzden banyonuzdaki ihtiyaçları belirlemeniz banyo tadilatındaki süreyi de belirler.

Banyo Tadilatı Nasıl Yapılır?

Banyo sıklıkla kullanılan ve vakit geçirilen bir alandır. Bu sebeple banyonun güzel ve göz alıcı olması gerekir. Kişiler, banyo tadilatı yaparak banyonun konforlu ve daha güzel bir görüntüye ulaşmasını sağlar. Banyo için iç dekorasyon yaptırmak için öncelikle kafanızda mutlaka bir proje oluşturmanız gerekmektedir. Bu proje ve bütçe ile uzmanlar yardım almanız gerekmektedir. Tadilat işlemleri göründüğü kadar kolay işlemler değildir. Her ince ayrıntı düşünülmelidir. Bu konuda dekorasyonuzmani.com sizlere yardımcı olmaktadır. Bizimle iletişime geçebilir ve hayalinizdeki banyo için işlemlere başlayabilirsiniz.

 • Öncelikle banyo dolabınızı, klozeti, duşa kabini nereye koymak istediğinizi belirlenir.
 • Fayanslar tek tek kırılır. Seramikler ise sökülür.
 • Elektrik ve su tesisatı yenilenir.
 • Astarlama işlemine başlanır.
 • İzolasyon, sıva işlemleri yapılır.Bunlar mutlaka iki kat yapılması gerekir.Döşemeler harç ile yapıştırılır.
 • Fayans ve derz dolguları da yapılır.
 • Son olarak banyoda bulunan eşyaların montajlama işlemleri yapılır.

Bu işlemlerden sonra alınan yeni malzemeler belli sıraya göre takılır ve son kontroller yapıldıktan sonra banyo teslim edilir.

  Leave Your Comment Here