Banyo Proje Tasarımı Nasıl Olmalı?

Bir evde bulunan odaların en işlevsel olanı banyolar, banyo proje tasarımı söz konusu olduğunda hijyenik, sağlıklı, ferah ve iç açıcı olmalıdır.

Banyo Proje Tasarımı Nasıl Olmalı?

Trend banyo tasarımları, günümüzde bir evin en özel odalarından birisi olan banyoları göz kamaştırıcı bir değişime uğratmaktadır. Ancak banyo proje çizimi söz konusu olduğunda ekseriye küçük bir alanda çalışılmaktadır. Küçük bir alanda kullanışlı, işlevsel, güzel bir alan ortaya çıkarılmaktadır.

banyo proje tasarımı

Bunların yanı sıra banyolar ıslak ve nemli alanlardır. Bu nedenle iç mekan banyo proje tasarımları yapılırken neme dayanıklı malzeme kullanımı da önemlidir. Yani banyoların proje tasarımlarının yanında kullanılacak malzemenin kalitesi de iyi olmak zorunda. Zira minimum alanda maksimum işlev sağlanırken banyonun hijyenik ve sağlıklı olması ana hedeftir. Bunun yanında güzel olmasını da tabii ki hedeflemekteyiz.

Banyo proje tasarımı yapılırken öncelikle küvet mi kullanılacak duşa kabin mi tercih edilecek seçimi yapılmalı. Çünkü banyoda kullanılacak olan mobilya, lavabo ve diğerleri gelmeden önce planlama yapmalıyız. Daha sonra banyo proje çizimi gerçekleştirilmelidir. Sonrasında yerleşimi kolay olmaktadır.

Banyo Proje Çizimi

Proje çizimi aşamasında profesyonel yardım önemlidir, bizimle iletişime geçin: Dekorasyon Uzmanı İletişim

Banyoların tasarımı kapsamında küvet kullanılması düşünülüyor ise banyo proje çizimleri esnasında dar banyolar için ince bir küvet tavsiye ediyoruz. Banyoda küvet ve küvete ait sistemlerin yeri tespit edildikten sonra diğer taraflara lavabo, banyo dolabı hatta istenirse ve yer varsa çamaşır makinesi ile kurutma makinesi dolapları konabilmektedir.

 Böylelikle banyoda bulunan her şey kapalı bir kapak arkasında olmakta ve düzenli gözükmektedir. Çünkü banyo dar bir alanda ise en büyük problem dağınık görüntüdür. Dağınık olan alanlar ortamı oldukça küçük göstermektedir. Banyo proje çizimi sırasında bunu dikkate almaktayız.

banyo proje tasarımı

Trend banyo tasarımları çerçevesinde küvet yerine duşa kabin sistemi de kullanılabilmektedir. Banyoda kullanılan duşa kabin sistemleri genelde kare olmaktadır. Ancak köşeli olanları ya da oval olanları da bulunur ve isteğe göre kullanılabilir. Banyo hem küçük hem de dar ise oval duşa kabinler uygundur.  Örneklerini göstereceğimiz oval tasarımlar küçük alanlar için ideal çözümdür.

Banyo proje tasarımı yapılırken en küçük detayları titizlikle ele aldığımızdan sonuçta sorunsuz, güzel bir banyoya sahip olunmaktadır.

    Leave Your Comment Here