Bina Yenileme ve Yüklenicilik Hizmetleri

Bina Yenileme ve Yüklenicilik Hizmetleri

Kentsel dönüşümün ve deprem bölgelerinde duymaya alışık olduğumuz bina yenileme ve yüklenicilik hizmetleri kapsamında oturduğunuz konutu yenilemek için bizlere ulaşabilirsiniz.

Bina Yenileme Sistemi ve Yüklenicilik Hizmetleri Nedir?

Yeni yasalaşan Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun gereğince depreme dayanıklı olmayan binalar öncelikle kat maliklerinin isteği doğrultusunda yıkılacak ve yerine yeni binalar yapılacaktır. Eğer kat malikleri kendi aralarında en az üçte iki çoğunlukla anlaşamazlarsa Bakanlık tarafından binanın depreme karşı dayanıklı olup olmadığının tespiti yapılacak, dayanıklı değil ise otuz gün süre verilip bina yıkılacaktır.

Bina Yenileme ve Yüklenicilik Hizmetleri

Bina Yenileme Sistemi’nde; plan, proje, ruhsat alımı işlemleri tamamen firmamız tarafından yapılacaktır. Eski binanızın yıkımından yeni binanızın tamamlanmasına kadar tüm işlemler tarafımızdan yapılacak, bu bağlamda kat malikleri hiçbir işlem için uğraşmak durumunda kalmamaktadır.

Bina Yenileme Sistemi kat karşılığı, hasılat paylaşımı değildir. Binanız tamamen kat malikleri adına yapılacak ve binanın tümü maliklerin olacaktır. Binanın imar durumuna göre fazladan yapılacak daire, işyeri gibi bağımsız bölümler binanızın ortak mülkü olacaktır ve bunların satışından elde edilecek gelir de kat maliklerinin olacaktır.

Bina Yenileme Sistemi ile düşük maliyetlerle yeni, depreme dayanıklı, modern bir binaya sahip olacaksınız. Sahip olduğunuz yeni dairenin rayiç bedeli ile mevcut dairenizin rayiç bedeli arasındaki büyük bir fark olacaktır. Binanızı yenileterek hem daha güvenli ve konforlu yaşayacak hem de daha değerli bir eve sahip olursunuz

    Leave Your Comment Here