villa imalatı dekorasyon uzmanı

Anahtar Teslim Villa İmalat Dekorasyon Ve Tadilatı

Bir villa imalat dekorasyon ve tadilat işlerinde, bilinmesi önemli olan birkaç temel adımdan oluşan karmaşık ve uzun bir projedir. Adımlar doğru sırayla, titiz ve profesyonel bir şekilde, imar planlarına ve kanunun gereklerine uygun olarak gerçekleştirilmelidir. Bu nedenle, bağımsız olarak veya kilit bir müteahhit yardımıyla gerçekleştirilen özel bir evin herhangi bir inşaatı, çeşitli aşamalarına ve bunların önemine aşina olmayı gerektirir. Aşinalık, ev sahiplerine işlemlere katılımları ve onları izleme ve denetleme yetenekleri konusunda yardımcı olacaktır.

İnşaat İçin Ön Aşamalar

Bir villa veya başka bir özel ev inşa etmeye başlamadan önce atılması gereken birkaç temel adım vardır:

  • Alan ölçümü – Alanın sınırlarını belirleyen profesyonel ve doğru bir ölçüm haritası yapacak olan sertifikalı bir sörveyör tarafından gerçekleştirilir.
  • Mimari planlama – Ev sahiplerinin isteklerine, mevcut bir bütçeye, kanunun gerekliliklerine ve saha verilerine göre detaylı ve kapsamlı bir planlamadır. 
  • İnşaat ruhsatı –İlgili ve sorumlu yerel belediye tarafından verilir ve harçlar ve kanalizasyon harçları yetkililere ödenmelidir.
  • Evin iskeletini inşa etmek

İnşaat ruhsatları alındıktan sonra, birkaç aşamadan oluşan iskelet inşaatı başlayabilir:

  • Hafriyat ve alanın hazırlanması – arazinin tahliyesi ve tesviyesi, hafriyat, inşaat ve çitler için altyapının hazırlanması ve sitenin işaretleri dahil.
  • Temellerin kurulması – beton dökümü, kazıkların ve temel kirişlerinin dökümünü ve gerekirse bodrum dökümünü içerir.
  • Bir iskeletin inşası – duvarların, kolonların, tavanın, çatının, geliştiricilerin, güvenlik odasının, merdivenlerin ve bölme odalarının inşası dahil.
  • Altyapıların hazırlanması – iskelet yapısı içinde gerçekleştirilir ve diğerlerinin yanı sıra elektrik, kanalizasyon, sıhhi tesisat, iletişim, güvenlik, yangın söndürme, klima, gaz ve akıllı ev sistemlerini içerir.
villa imalatı dekorasyon uzmanı

Villa İmalatında Son iş

İskelet yapılıp incelendikten sonra, çeşitli profesyoneller tarafından paralel veya aşamalı olarak gerçekleştirilen bitirme çalışmaları aşamasına geçmek mümkündür. Yapılan işler arasında sıva ve boya, sızdırmazlık, döşeme ve dış ve iç kaplama, alüminyum işleri, marangozluk ve metal işleri bulunmaktadır. Ayrıca pencereler ve kapılar, sıhhi tesisat ve mutfak içerir.

Ev Alanının Gelişimi

Ev alanının geliştirilmesi, genellikle nihai bir müteahhit tarafından yürütülen inşaat sürecinin son aşamalarından biridir. Bu aşama, şantiyedeki altyapıların, yapıların ve atıkların kaldırılmasını ve ardından yolların, terasların, otoparkların, çitlerin ve yüzeylerin inşasını içeren geliştirme çalışmalarını içerir. Ayrıca arazi getirilir, sulama sistemleri kurulur, bitkiler dikilir ve evin bahçesinde diğer her unsur talep edilir ve planlanır.

İç Tasarım ve Evin Doldurulması

İnşaat işinin son aşaması, binanın dış çevresine müdahale edilmeden evin kapsamlı bir şekilde temizlenmesi ve nihai tasarımından oluşur. Bu işler ağırlıklı olarak ev eşyalarından oluşmakta ve elektrikli ev aletleri, perdeler, halılar, resimler ve süs eşyaları ile donatılmış ve evin sonunda yerleşmeye hazır hale getirilmiştir.

Dekorasyon uzmanı olan firmamız İstanbul villa imalat, dekorasyon ve tadilat işlerinizi aynı zamanda anahtar teslimi olarak da yapmaktadır.

İstanbul Villa imalat işleri anahtar teslimi şeklinde yaptırmak istediğinizde tüm görsel çalışmalar uygulanabilir ve mutabık kalınılan projeye göre hazırlanmaktadır.

    Leave Your Comment Here