Mutfak Proje Tasarımı Nasıl Yapılır?

Mutfak proje tasarımı, iyi yapılan bir keşif sonrası mutfak proje çizimlerinin nasıl olacağını tüm detaylarıyla göz önüne sermektedir.

Mutfak Proje Tasarımı Nasıl Yapılır?

Hayalinizi süslemekte olan mutfağı kendi çiziminizle tasarlayabilir ya da daha önce tasarlanmış olan mutfak yerleşimlerimizi istediğiniz şekilde değiştirerek kendinize ve zevkinize uygun bir duruma getirebilirsiniz. Hazırladığınız mutfak proje tasarımlarını bizimle paylaşarak fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bunun için öncelikle oda ölçülerinizi düzenlenmelidir. Zemin ve duvar renklerini ayarlanmalı, kapı ve pencere yerleşimleri yapılmalıdır. İsterseniz mutfak tasarımı için mutfağa kolon ya da kiriş yerleştirilebilir. Böylelikle mutfak hazırdır, mutfak proje tasarımı yapılabilir.

mutfak proje tasarımı

Yapılacak proje tasarımda modüllerin ölçü, pozisyon ve kapak yönleri tasarlanmalıdır. Modüllerin renkleri ve kapak modelleri için malzeme düşünülmelidir. Siz, mutfağınızın ölçülendirilmiş görünüşünü tasarlayarak bizlere sunabilirsiniz. Bu anlamda her aşamada biz varız.

Mutfak proje tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus mutfak tezgahının yeridir. Pişiriciler ne tarafta olacak, fırın nerede duracak, dolapların yeri gibi detaylar tek tek tasarlanmalıdır.

Mutfak Proje Çizimi Nedir?

Ayrıca ilginizi çekebilir: Banyo Proje Tasarımı Nasıl Olmalı?

Yıllarca kullanılacak mutfak tasarımları yapılırken mutfak proje çizimi oldukça önem taşımaktadır. Hatasız detaylı bir çizim mutfakta çok güzel sonuçlar doğuracaktır. Zira mutfak çizim planının detay önceliği taşıması sonradan meydana gelebilecek sorunları engellemektedir.

Bilgisayar ile yapılan iç mekân mutfak proje tasarımı çizimi ise projenin tüm detayları ve ayrıntılarının istenilen şekilde değiştirilmesine olanak sağlamaktadır. Yerinde verilen keşif hizmetimiz sonrasında mutfak projeleri itinayla hazırlanmaktadır.

Mutfak proje çizimi yapılırken her detaya dikkat edilmelidir. Gözden kaçırılan her detay olumsuz sonuç doğurmaktadır. Bu nedenle sizin iç mekân mutfak tasarım çiziminizi yapan kişiler alanlarında uzmandır.

mutfak proje tasarımı

İç mekân mutfak proje tasarımları oluştuktan sonra çizimlerin yapılabilmesi için mutfak metre karesi hesaplanmaktadır. Bu metre kare üstünde bulunan pencere pervazı, tavan ile taban arasında bulunan mesafe, kirişler ölçü ve çizim birimleri ile kağıda dökülmektedir.

Çizimler ana hatlarıyla tasarımın yapılacağı mutfağın bütün ölçülerini içermektedir. Daha sonra ise mutfak ekipmanları çizim üstünde yerleştirilmektedir. Mutfak ile ilgili her detay çizime yansıtılmalıdır. Fırın nerde olacak, tezgah nerde olacak, dolap nerde olacak, aralarında bulunan mesafene kadar olacak? Bunların hepsi iç mekân mutfak proje tasarım çiziminde ayrıntıları ile gösterilmektedir.
 

    Leave Your Comment Here