şap atma

Şap Atma Nedir? Şap Atma Gerekli Midir?

Şap atma hizmeti veren firmamız profesyonel ekip ile en doğru yöntemlerle kaliteli ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermektedir.

Şap atma, zemin kaplama ve inşaat işlemlerinde oldukça fazla kullanılan beton zemine direkt olarak uygulanan, zemini düzeltip estetik görünüm veren bir işlemdir. Dayanıklı bir zemin kaplama malzemesi olan şap ile zemini yapılacak işlemlere hazırlamaktadır. Zemin kaplama işlemlerinde en çok dikkat edilmesi gereken zeminin düzgün ve temiz bir hale getirilmesidir. Zemini uygun hale getirmek ve evinizde ya da başa bir kullanım alanınızda bu işleme ihtiyaç duymaktaysanız dekorasyon uzmanı çalışanlarından yardım alabilir ve en uygun işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Zeminin doğru şekilde incelenmesi ve öncesinde çatlaklar ve delikler kapatılmalıdır. Bu noktada dekorasyon uzmanı ile çalışabilirsiniz.

şap atma

Şap Atma Gerekli Midir?

Zemin kaplama uygulamalarında uzun yıllar boyunca sorunsuz ve problemsiz kullanılması için şap atma uygulaması yapılmaktadır. Kaplama malzemelerinin sert ve dayanıklı zemine uygulanması o kadar sağlam iş çıkarılması demektir. Alanda kaplama işlemlerine başlamadan hemen önce keşifler yapmak faydalı olur. Böylece çatlakları ve sorunları belirleyebilirsiniz. Şap atma gereklidir. Çünkü zemine atılan şap sayesinde kaplama malzemeleri daha iyi şekilde tutunup dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Standart zeminler gerektiği kadar sağlam ve dayanıklı olmadığı için şap atma işlemiyle bu desteklenmektedir.

şap atma

Zemini desteklemek ilerde zeminle ilgili olarak çatlaklar ve sorunlarla karşılaşılmaması için oldukça önemlidir. En başta şap atma işlemini yapmak daha sonra zemini masraflı şekilde yaptırmaktan çok daha iyi olacaktır. Herhangi bir aşınmaya veya kimyasallara karşı önlem almak amacıyla bu işlemin yapılması en doğru iştir. Dekorasyon uzmanı olarak tüm tadilat işerimiz özenle ve işini bilenler tarafından yapılmaktadır. 

Şap Nerelerde Kullanılır?

Şap atma tüm zeminlerde kullanılmakta ve uygulanmaktadır. Tüm yapıların taban kısımlarında uygulanır. Zemini dış etkenlerin olumsuz etkenlerden korumaya yardımcı olur. Su ve nemden etkilenme ihtimali olan yerlerde de uygulanır. Açık veya kapalı otoparklarda, fabrikaların iç ve dış sahalarında, fabrikaların tavan kısımlarında, açık ve kapalı spor alanlarında, sergi ve gösteri yerleri gibi birçok alanda karşımıza çıkar. Belirtilen bu gibi yerlere şap atılarak zeminin sudan korunması sağlanır. Yüzeyin düzgün ve pürüzsüz durması, görsellik açısından da rahatsız edici bir durumun olmaması için şap atılmaktadır.

şap atma

İşleme geçilmeden önce şapın atılacağı yüzey temizlenmeliyiz. Herhangi bir toz, kir ve yağ olmamalı. Yüzeye yapışmış hiçbir şey olmamalı ve inşaat artığı bir malzeme olmamalıdır. Uygulanırken bu kurallara dikkat edilerek işlem tamamlanır. Zemini hazır hale getirmek ve dikkat edilmesi gereken noktalara bakılarak işlem bittikten sonra düzeltmesi yapılmaktadır. İlginizi çekebilir İstanbul En Hızlı Tadilat İşleri Yapan Firmalar. Dekorasyon Uzmanı çalışanları olarak sizler için tüm detayları ve noktaları göz önünde bulunduruyoruz. İşlemi tamamlayıp işi en kısa sürede teslim ediyoruz.

    Leave Your Comment Here